Промоција на сликовницата „Другарко“ утре во Градската библиотека „Браќа Миладиновци”-Скопје

Во Градската библиотека „Браќа Миладиновци” во Скопје утре со почеток од 17 часот ќе се одржи промоција на сликовницата „Другарко“,

Read more

Промоција на книгата за деца „Љубов во топка“ на Ана Јовковска

На 11 април (четврток), со почеток од 19 часот, во културниот центар „Јадро“ ќе се одржи промоција на книгата„Љубов во

Read more

Промоција на книгата за деца „Има ли и страна петта?“ утре во Скопје сити мол

Новата книга „Има ли и страна петта?“ на еден од најплодните македонски писатели за деца, Васил Мукаетов, ќе биде промовирана

Read more

Online-промоција на романот „Лекцијата на месечарот“ од Фредерико Педреира

Раскошниот автобиографски роман „Лекцијата на месечарот“, од португалскиот писател Фредерико Педреира, ќе биде претставен пред македонската публика со онлајн-промоција, која

Read more

Промоција на стихозбирката „Како настанува црната“ од српската поетеса Марија Костиќ

Во среда 20.03.2024 со почеток во 20 часот во кафе-книжарницата „Буква“ ќе биде промовирана стихозбирката „Како настанува црната“ од поетесата Марија

Read more

Промоција на книгата Ацо Шопов: „Автопортрет со седум прсти“

Промоцијата на книгата Ацо Шопов: „Автопортрет со седум прсти“ („Антолог“, март 2024), ќе се одржи во ЛАБораториум, во вторник 19 март 2024, во

Read more

Промоција на збирката раскази „Петкамен“ од Нина Насеска во КИЦ

Во четврток, 14.3.2024 година,со почеток од 19:00 часот во Културно информативен центар ‒ Скопје, Галерија „Империјал 2„ ќе се одржи

Read more

Промоција на книгата ‘Судбината и зборот’ од Томе Велков во КИЦ

На 12 март 2024 (вторник) ,со почеток од 19 часот во Културно информативен центар – Скопје- Салон Империјал 2 ќе

Read more

Промоција на монографијата за Универзална сала, „Скопскиот симбол на хуманоста“ во Градска библиотека „Браќа Миладиновци“

На 6 март (среда) во 12 часот во Градската библиотека „Браќа Миладиновци“ ќе се одржи промоција на монографијата за Универзална

Read more