Започна бугарската пропаганда во Штип

Пишува: Јован Јанев Бугарска пропаганда низ Штип! На кратко – секогаш се почнува од мали работи(како овие стикери-лепенки) а понатаму

Read more

Дали активист на Села пукаше врз протестирачите?

Инцидент се случи на денешниот протест против прифаќање на францускиот предлог. Додека протестирачите се движеа кај трговскиот центар Мавровка, група

Read more