Левица: Повлечен е предлог законот за оданочување на екстра профитите

Соопштение на Политичката Партија Левица Долго најавуваниот Закон за данок на солидарност или данок на екстра профит, по бројни притисоци

Read more

СДС и ДУИ го саботираат предлогот на Левица за платено породилно отсуство на земјоделките

Реакција на АФЖ – Левица Иако денес Собраниската комисија за здравство конечно свика седница на која требаше да се разгледа

Read more

Народот да не плаќа повисоки камати од долгот – идеите на Левица во Предлог – законите пред Собрание

Реакција на Политичката Партија Левица Во собраниска процедура по скратена постапка влегоа Предлог-законите за изменување и дополнување на Законите за

Read more

(Видео) Повикуваме пратениците да го изгласаат предлог-законот предложен од Левица – жените земјоделки да добијат платено породилно отсуство

Прес-соопштение на раководителката на Антифашистичкиот фронт на жените (АФЖ) на Левица, Весна Кираџиева. „Земјоделките во Р. Македонија се дискриминирани во

Read more

(Видео) Потребно е зајакнување на критериумите за избор на Уставен Судија

Излагање на пратеникот Борислав Крмов за поднесениот предлог – Закон за уставни судии ,,Главната причина за предлагање на овој закон

Read more

Левица: Пратениците денес да го изгласаат предлогот за намалување на времетраењето на договорите на определено време

Од политичката партија Левица утринава излегоа со соопшение во кое ги повикуваат сите пратеници во Собранието на Република Македонија, да

Read more

Реакциите не стивнуваат – мнозинството пратеници не го изгласаа предлогот на Левица за покачување на додатоците за лицата со попреченост

Коалицијата „Менуваме“ бара покачување на додатокот за попреченост за 20 проценти и тоа согласно растот на бруто платата. Ова како

Read more

Левица поднесе предлог-закон за намалување на договорите на определено време

Соопштение на Политичката партија Левица. Откако пратениците од делегитимираната коалиција, СДСМ и ДУИ, гласаа ПРОТИВ предлог-законот на Левица за изменување

Read more

ССМ ја поздрави одлуката на Левица да го предложи Законот за минимална плата

Откако вчера на прес-конференцијата во собранието пратеникот Борислав Крмов објави дека политичката партија Левица го поднесе предлог-законот за изменување на

Read more

(Видео) Левица го поднесе предлог-законот за укинување на апанажа

Прес-конференција на пратеникот Борислав Крмов. „Овој предлог не се однесува само на пратениците, туку се однесува и на претседателот на

Read more

Левица поднесе Предлог-закон за намалување на платите на уставните судии

Пратениците на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов, поднесоа предлог закон за измена и дополнување на Законот за плата и

Read more