За хаосот со пасошите ќе одговара помошникот на министерот

Одделот за внатрешна контрола на МВР подготвил доверлив извештај, во кој се констатирани пропусти на двајца помошници во Министерството за внатрешни работи

Read more

Сагата со пасошите продолжува, Тошковски вели да, Османи возвраќа со не?!

Министерството за надворешни работи нема добиено допис од Европската Унија (ЕУ) дека ќе дозволи движење на македноските државјани со пасоши

Read more

Срамота е пасошот со старото име да важи во некои земји, но не и кај нас

Македонскиот пасош со старото име се употребува во Германија, Швајцарија, Албанија, Косово и срамота е што не важи и во

Read more

Апасиев: Спасовски со илегален Правилник воведе „Северна” во лични карти и на ист начин Тошковски може да ја укине!

На вчерашната собраниска седница, претседателот на Левица, Димитар Апасиев истакна дека, додека бил министер Спасовски, на неуставен начин, преку носење

Read more

[Видео] Новиот министер од ВМРО-ДПМНЕ се ракуваше со премиерот Џафери

На денешната собраниска седница, каде за премиер беше избран поранешниот командант на УЧК, Талат Џафери, изостана гласањето од пратениците на

Read more