Левица: Ден после пасокизацијата, кампањата продолжува во Неготино

Денес, носителот во ИЕ4, Сашко Јанчев, заедно со советникот на Левица од Неготино, Леон Ристов и членови на Црвена Младина

Read more

Левица: На стотина метри од населбата Саат Кула се турка иницијатива за фотоволтаична централа

На едно од најплодните земјоделски површини, на прва класа земјиште и во непосредна близина на населено место Саат Кула, се

Read more

Покачувања на услугите на ЈП Комуналец – Неготино резултираа со нови партиски вработувања на ДПМНЕ

Реакција на Левица – ЛО Неготино Покачувањата на услугите на ЈП Комуналец кои се случија пред крајот на 2022 година

Read more

Британски војници уништиле инвентар во кафуле во Неготино, а потоа физички нападнале полицаец

Тројца британски државјани, кои се учесници во воената вежба која периодов се одвива на армискиот полигон Криволак, Неготино, синоќа ги

Read more

Блокада на регионалниот пат Кавадарци – Неготино

Реакција на Левица Неготино Земјоделците со години даваат род без гаранција дека ќе биде исплатен. Тенденциозно се уништуваат водоснабдителните системи,

Read more

Левица – Неготино: Како Владата на Заев решила да согорува комунален отпад од 48 општини на само 4 километри од Неготино?

Премиерот Зоран Заев деновиве на прес-конференција најави извесен „инвеститор од Луксембург“, со кој преговарале околу 8 месеци за отворање на

Read more

Левица: Неготино, Кавадарци и Демир Капија – Апсолутни рекордери во заразеност со корона!

Во целост ја пренесуваме реакцијата на ЛО Левица – Неготино „Општините од тиквешкиот регион се убедливо на врвот во Македонија,

Read more

Надлежните го блокираат барањето за референдум во Неготино

Иако жителите на Неготино собраа повеќе од доволно потписи за одржување на референдум, сепак надлежните не ја исполнија својата законска

Read more