Левица: ДУИ е симбол на насилство – и заменик директорот Блерим Исеини е назначен незаконски

Со секој одминат ден на власт на насилничката и криминална гарнитура од ДУИ, Македонија е се подалеку од европската агенда

Read more

Мицкоски не повикува на протести заради меѓународната заедница!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вчерашното интервју за Канал 5 рече дека сега не е време за протести, бидејќи

Read more

САД ги повикувале останатите земји да не ја признаваат независноста на Македонија

Откако Македонија прогласи независност во 1991 година Државен секретар на САД, Џејмс Бејкер одиграл клучна улога во спречувањето Македонија да

Read more

Муратовски од Президиумот на Левица учествуваше на конференција организирана од Комунистичка партија на Кина

Денес се одржа конференцијата на тема „Тематско брифирање за шестата пленарна седница на Централниот комитет на КПК”, организирана од страна

Read more

Левица: СЈО се претвори во политички бордел на актуелната власт и меѓународната заедница

Од партијата Левица реагираат на последните случувања во врска со лидерската средба, на која требаше да биде донесено решение за

Read more

За „заедничката” држава на Димитров

Државата, тоа е вечниот капитал на власт. Димитров во срцепарателен, очаен статус кога на јавноста ѝ стана јасно за циркусот

Read more