Членови на Левица маршираа 10 часа и поминаа 49 километри во чест на Гоце Делчев

По 10 часа одење и поминати 49 километри заврши четвртиот по ред марш во чест на таткото на македонската нација,

Read more

Левица: Им ја разобличивме нивната лажна парада со уценет народ! (ВИДЕО)

За време на вчерашниот марш за правда, кој беше во организација на СДСМ, активисти на Левица упаднаа со герила-акција и

Read more