Трајковски: За неоправданоста на инвестирањето во новите автопатишта

Анализа на професорот од Техничкиот факултет во Битола, Дејан Трајковски, за неоправданоста на инвестирањето во новите автопатишта             Анализата на неоправданоста

Read more

Еден функционер со неговата плата покрива три синдикални минимални кошнички

Минималните трошоци на едно четиричлено семејство во април изнесувале 49.384 денари. Најмногу пари или 19.224 денари биле потребни за храна

Read more

Вархеји ја осуди забраната за влез на Ковачев во Република Македонија

Еврокомесарот за проширување и соседска политика на ЕУ, Оливер Вархеји се огласи со реакција по одбивањето на македонските гранични служби

Read more

Делегација на Левица положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев

Соопштение на Политичката партија Левица Денес, официјална делегација на #Левица, предводена од пратеникот Борислав Крмов и генералниот секретар Јована Мојсоска

Read more

(Видео) Левица: Работникот ја троши платата на инфлација додека директорите земаат милионски дивиденти

 Прес-конференција на Координатор на Трудов сектор – Александар Димитријевиќ Во време кога во високоразвиените држави се имплементира шест часовно работно време,

Read more

Изјава на Левица по повод Први мај за Нова Македонија

Ќе земеме за право да кажеме дека #Левица, како политичка партија е единствената политичка организација на работниците. Оттука, во Левица

Read more

„Главата горе – изјасни се дека си Македонец “ Друштвото „Илинден“ со акција пред пописот во Албанија

Според македонските друштва во Албанија живеат од 120.000 до 150.000 Македонци, но како такви се признати само над 5.000 во

Read more

Претседателот на Левица – Апасиев постави спомен-плоча кај Вејце во чест на бранителите

Соопштение на Политичката партија Левица Денес (28 април 2023 година), највисока делегација на Левица, предводена од претседателот проф. д-р Димитар

Read more

Русофобијата продолжува – Соопштено за затворање на Россотрудничество во Македонија

Работите на „Руските културни центри“ се прекинати во Романија, Словенија, Словачка, Хрватска и Македонија, соопшти Претседателот на Россотрудничество, Евгениј Примаков,

Read more

Апасиев: ДПМНЕ направи салто-мортале со уставните измени, за да им се допадне на странците

Во емисјата „Аргумент плус“ на „Телевизија 24“ гостуваша пратеникот и лидер на Левица Димитар Апасиев, кој ги претстави партиските ставови

Read more

Моќен говор на матурантката Ивона: Ние ќе победиме

На XI ораторски вечери кој се одржаа на Правниот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев” во Штип млади студенти и средношколци

Read more