Зголемен профитот на ЈПДП откако власта го одби предлогот на Левица за намалување на патарините

Соопштение на политичката партија Левица Јавното претпријатие за државни патишта од граѓаните по основ на патарини во вториот квартал годинава

Read more

Левица: Владата служи на олигархијата – нема данок на екстра профит

Реакција на Сектор – Политичка економија Хрватска е уште една земја-членка на ЕУ која ќе го оданочи екстра профитот, следејќи

Read more

Пендаровски призна директен притисок на САД за промена на уставното име на Македонија

Претседателот Стево Пендаровски за „ТВ 24“ откри досега непознати моменти за преговорите за промена на името и уставните измени кои

Read more

Јанков: Слава на загинатите 426 борци за ослободување на Скопје

Пишува: Андреа Јанков Во очи денот на ослободувањето на Скопје, и во однос на курентните збиднувања, прикладни ми се зборовите

Read more

Професорот Апасиев му одговори на спикерот Џафери за референдумот

Откако претходно Левица поднесе предлог, односно барање за покренување на граѓанска иницијатива на државно ниво за распишување на задолжителен дополнителен референдум,

Read more

ДСП Ленка: Каква врска има Македонија со тоа каков однос имаат Русија и Косово

На социјалните мрежи ДСП Ленка објави: Досега се изнаслушавме изјави од бугарски политичари: Претседатели, премиери, пратеници, европратеници, опозиционери и кои

Read more

Инфлацијата во Македонија не може да се споредува и со земјите од Африка и Азија

Фејсбук статус на Мартин Димоски – советник во Општина Карпош од Политичката Партија Левица Кога сме далеку од земјите од

Read more

Навиваме за Македонија – Левица со поддршка од трибините

Македонија периодов е една од трите земји – домаќини на Европското првенство во ракомет за жени. ,Ја искористивме оваа извонредна

Read more

Професорот Трајче Стојанов добитник на наградата именувана по Достоевски

Во рамките на приемот по повод Денот на народното единство Амбасадорот на Русија Сергеј Баздникин му врачи спомен-медал од Министерството

Read more

Стојков: Народот во Благоевград не е против македонскиот клуб, проблемите ги провоцираа платениците

Откако вчера беше отворен македонскиот културен клуб во Бугарија, по завршувањето на настанот, Стојко Стојков од ОМО Илинден Пирин даде

Read more

Црвена Младина го отстрани транспарентот “Македонија е бугарска” во Благоевград

Соопштение на Црвена Младина На денешното отварање на македонскиот културен клуб „Никола Вапцаров” во Благоевград, осамна транспаранет поставен од бугарски

Read more