Блокада на регионалниот пат Кавадарци – Неготино

Реакција на Левица Неготино Земјоделците со години даваат род без гаранција дека ќе биде исплатен. Тенденциозно се уништуваат водоснабдителните системи,

Read more

Апасиев: Џафери пцуе на македонски на снимката, значи дека вработените се Македонци

Во однос на скандалозната снимка која стана вирална во јавноста, каде претседателот на Собранието Талат Џафери омаловажува вработени во Собранието,

Read more

Ковачев за кривичната на Левица за Георгиевски: Ако го цитирате Ванчо Михаилов, станувате криминалец

„Бугарскиот премиер постојано изјавува дека доколку дојде до промена на ставот на Бугарија, тоа мора да помине преку гласање во

Read more

Левица бара одговорност од Талат Џафери

Реакција на политичката партија Левица Од објавувањето на аудиоснимката на која се слуша Претседателот на Собранието, Талат Џафери, како им

Read more

Советниците на Левица поднесоа иницијатива за бесплатни градинки во Општина Ѓорче Петров

Иницијатива од Левица – Ѓорче Петров Од Годишниот финансов извештај на општина Ѓорче Петров за 2021 година, утврдивме дека учеството

Read more

(Видео) Ристов: Приоритет на Општината е да ги згрижи децата чии родители живеат во Карпош

Соопштение на Левица Карпош Поради непланската градба и бизнис интересите на поединци, Општина Карпош не може да одговори на потребите

Read more

Левица поднесе иницијатива за вршење инспекциски надзор на споменикот во чест на УЧК

Соопштение на Политичката партија Левица Правниот тим на Политичката партија Левица поднесе Иницијатива за вршење вонреден инспекциски надзор до Министерството

Read more

Изгласано „фамозното“ зонско паркирање во Карпош

Фејсбук статус на Славко Митевски, Советник од Левица во Општина Карпош На вчерашната 9-та седница на советот на општина Карпош

Read more

(Видео) Апасиев до Џафери: Повторно го кршите деловникот за да ја саботирате опозицијата

Процедурално обраќање на Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, за неделовничкото работење на собранискиот спикер. „Пратеник и Владата можат до утврдување

Read more

Советниците на СДСМ, ВМРО И ГРОМ изгласаа зонско за Општина Карпош

Соопштение на Левица – Карпош На денешната деветта седница на Советот на Општина Карпош се изгласа одлука за воведување на

Read more

Ако Славески е загрижен дека зголемувањето на минималната плата ја забрзува инфлацијата, нека почне да живее со 9000 денари месечно

Реакција на Левица – Сектор Политичка Економија Професорот Трајко Славески, поранешен министер за финансии и член на раководството на опозициската

Read more