Инспекторатот констатираше незаконитост кај лекарските извештаи само на албански јазик

Соопштение на Политичката партија Левица По претставката што правниот тим на Левица ја поднесе против доктор Кастриот Аџиреџа од Тетово,

Read more

Левица со поддршка на протестот против мини-хидроелектрани на Кожуф

Соопштение на Политичката партија Левица Денеска, на местото Смрдлива Вода, жителите од Гевгелија, Неготино, Демир Капија, како и куп организации

Read more

Левица: Братот на пиштолџијата Кока ќе го спасува МЕПСО од скандалите во работењето

Реакција на Политичката партија Левица Со поставувањето на Зуди Енузи Кока, брат на пиштолџијата Цуфи Кока, за директор на АД

Read more

Апасиев: Шефот на скопското ЈО избран во време на ДПМНЕ чува 30 кривични против владини функционери

Денес Левица во соопштение до јавноста сподели дека од партијата е поднесена уште една кривична пријава против актуелниот заменик-министер за

Read more

Левица иницира кривичен прогон поради лажирање документ со ЕУ-знаменце за „Бихтел и Енка“

Соопштение на Политичката партија Левица Правниот сектор на Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе кривична пријава

Read more

Левица: Јавните претпријатија тонат во долгови – политичките партии без решение

Реакција на сектор Политичка економија Македонските јавни претпријатија, на централно и локално ниво, тонат во долгови. Големата презадолженост оневозможува успешно,

Read more

Левица бара одговор за кривичната истрага против поранешната директорка на Клиниката за Онкологија поставена од ДПМНЕ

Реакција на Политичката партија Левица Скандалозните информации кои излегоа во јавност за работењето на Клиниката на Онкологија целосно го разобличи

Read more

Левица: Поддршка за денешниот протест за случајот со онкологија

Соопштение на политичката партија Левица Денеска, за пред Владата на Република Македонија со почеток од 18 часот повторно на социјалните

Read more

ДПМНЕ направи кворум за амнестија на криминалот, заедно со СДС и ДУИ

Широката коалиција ДПМНЕ-СДС-ДУИ, со европско знаменце, ги амнестираше криминалите на своите политичари и функционери преку драстично намалување на казните за

Read more

Богевски: Умираат луѓе кои немаат пари за мито и оние кои немаат врски

Круме Богевски е Координатор на Левица – Здравствен сектор, советник во Општина Кавадарци од редовите на Политичка партија Левица. Во

Read more

Левица: Зошто две години му се суди на поранешниот директор на Онкологија Нино Васев?

Реакција на Политичката партија Левица Вчера продолжи судење против поранешниот директор на Клиниката за онкологија – Нино ВАСЕВ, против кој

Read more