Мециновиќ: Левица бара трамвај за Скопје наместо БРТ на Шилегов – Конечни наместо половични решенија

,,Механиката која работи на струја има многу повеќе работни часови од механиката која работи на инекција на фосилни горива. При

Read more

Крмов: Гласањето за Деловникот е генерална проба за внесување Бугари во Уставот

Нашето однесување во Собранието беше реакција на нивното шверцерско носење на Деловник и неуставно фрлање на нашите 2.400 амандмани во

Read more

Борислав Крмов: Мора да ја прекинете седницата

Борислав Крмов по обидот на широката колаиција СДС, ДУИ, ДПМНЕ шверцерски да го донесат законот за измена на Деловникот со

Read more

(Видео) Прекината седницата за измени на Деловникот

Вистински хаос се случуваше на денешната седница на Собранието на која требаше да се гласа за измените на Собранискиот деловник.

Read more

(Видео): Левица со сите сили спречува шверцерат во Собрание

Реакција на политичката партија Левица На собраниската седница, двајцата пратеници на со фрлање на амандмани ја прекинаа седницата со пола час

Read more

(Видео) Хаос во Собрание – Левица самостојно во одбрана на демократијата

Во парламентот пратениците на ДУИ-СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ го усвоија денешниот дневен ред од 14 предлог закони на Владата. Сите закони

Read more

СДС-ДУИ-ДПМНЕ против Левица: Спремни со физичко насилство врз пратеници да ја рушат демократијата

Реакција на политичката партија Левица Ја информираме јавноста дека на денешната пленарна седница на Собрание, криминогената широка коалиција СДС-ДУИ-ДПМНЕ се

Read more

(Видео) Мециновиќ: Во ЈСП се кршат работничките права

Обраќање на советникот од во Советот на Град Скопје – Амар Мециновиќ во однос на состојбата со ЈСП „Ќе ги потсетам

Read more

Декларација „За солидарност со палестинскиот народ и осуда на израелската окупација“

– Минатата седмица Политичката партија Левица преку своите пратеници Димитар Апасиев и Борислав Крмов, поднесе Декларација „За Солидарност со палестинскиот

Read more