Захарова: Украина стои зад нападот во „Крокус Сити Мол“

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, рече дека е „исклучително тешко да се поверува“ дека Исламската држава

Read more

Бројот на загинати се искачи на 115, објавено е видео од еден од уапсените терористи од нападот во Москва

Бројот на загинати во терористичкиот напад во концертната салата „Крокус“ во близина на Москва се зголеми на 115, објави денеска

Read more

Захарова: Украина го помина и Косово во екстремистичкото лудило

Главно е да американските власти не заборават како нивното информациско-политичко опкружување, терористите коишто пукаа во „Крокус сити хол“, ги поврза

Read more

Симоњан: Напаѓачите не се од ИСИС, тоа се Украинци

Главната уредничка на ТВ РТ и на Спутњик, Маргарита Симоњан, изјави дека руските власти веќе утврдиле кој учествувал во терористичкиот

Read more

Бројката на загинати се приближува кон 100, ФСБ усапси 11 лица поврзани со нападот во Москва

Федералната безбедносна служба (ФСБ) го информирала рускиот претседател Владимир Путин дека се уапсени 11 лица поврзани со терористичкиот напад во

Read more