,,Левица” со кривична пријава против Груби за противправно стекнување имот

Политичката партија ,,Левица” во денешното соопштение до јавноста извести дека поднела кривична пријава против потпретседателот на Владата, Артан Груби за

Read more

Апасиев: Шефот на скопското ЈО избран во време на ДПМНЕ чува 30 кривични против владини функционери

Денес Левица во соопштение до јавноста сподели дека од партијата е поднесена уште една кривична пријава против актуелниот заменик-министер за

Read more

Левица иницира кривичен прогон поради лажирање документ со ЕУ-знаменце за „Бехтел и Енка“

Правниот сектор на Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе кривична пријава против актуелниот заменик-министер за труд

Read more

Левица поднесе кривична пријава против Пендиков – Секретар на Здружението „Цар Борис III“

Соопштение на Левица – ЛО Охрид Левица поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство – Охрид против Христијан Пендиков, во

Read more

Заради злоупотреба на службената положба Левица поднесе кривична пријава до градоначалникот на Росоман

Соопштение на Левица – ЛО Росоман Советникот од редовите не Левица, Влатко Трајков поднесе Кривична Пријава за Градоначалникот на Општина

Read more

Левица иницира кривичен прогон против Талат Џафери заради спречување гласање на граѓаните на референдум

Соопштение на Политичката партија Левица Правниот сектор на Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе кривична пријава

Read more

Дали пукачот од Чаир Мерван Љоки е близок до ДУИ?

28-годишниот Мерван Љоки е осомничениот кој го повредил началникот на чаирската полиција, а потоа дури извадил пиштол и му го

Read more

По поднесената кривична пријава од Левица, седниците за пратенички прашања се враќаат во Собранието

Соопштение на Политичката партија Левица. Претседателот на Собранието, Талат Џафери, по пауза од една година се одлучи да свика посебна

Read more

Левица поднесе кривична пријава против спикерот Џафери заради систематско несвикување седници за пратенички прашања повеќе од една година

Соопштение на Политичката партија Левица Правниот тим на Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе кривична пријава

Read more

Директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми ја подновил институцијата со возило од 38 илјади евра

Управата за финансиска полиција која Минатата година достави само девет пријави од кои четири биле вратени од страна на ОЈО,

Read more