Корупцијата царува во затворите-животот во казнено поправните установи под секое човечко ниво

Во затворот Идризово се случила масовна тепачка меѓу затворениците! Повеќе лица се здобиле со тешки телесни повреди, додека едно лице

Read more

Мециновиќ: Корупцијата може да ја реши само партија којашто не учествувала во власта

Партија надвор од власта може да ја реши корупцијата, вели Амар Мециновиќ, носител на листата на пратеници од Левица во

Read more

Мојсоска од Ресен: Со антикорупциска платформа ќе се бориме против неказнивоста на функционерите

Денес, носителот на листа на ИЕ5 од Левица,  Јована Мојсоска, ја презентираше предизборната програма меѓу жителите во Ресен. Левица, како

Read more

Честитки од „калето“ пред избори – Агелер вели корупцијата е длабоко навлезена во владата

Верувам дека на луѓето им е важно како се трошат нивните пари и ќе направат промени, вели во интервју за

Read more

Левица: За незаконската донација од „Еуровиа“ на ДУИ му следи суспензија на државното финансирање

Реакција на Политичката партија Левица Скандалот со добиениот тендер во вредност од 1.8 милиони евра на фирмата „Еуровиа”, која е

Read more

Украинците плаќаат и до 10.000 долари за да избегнат регрутација

Илјадници Украинци платиле големи суми како мито за да избегнат да бидат повикани во воена служба во тековниот конфликт, објави

Read more

Двајца од судиите кои ја намалија казната на возачот кој ја усмртни Магдалена, држеа со месеци предмети на Мијалков во фиока

Судиите Енвер Беџети и Лирие Елези се дел од апелацискиот совет што пред околу еден месец донел одлука со којашто на возачот Ангелче Николов кој возејќи

Read more

Левица: Елиминација на корупцијата, а не уставни измени за влез во ЕУ

Реакција на Левица – Правен Сектор Секојдневно сме бомбардирани со вести за најавените уставни промени како услов за наводен влез

Read more

Борбата против перцепцијата за корупција не го решава проблемот со корупцијата

Пишува Тони Стаменковски – Советник од Левица во Општина Делчево Македонија, или како што налудничавата власт поддржана од надворешните репресори 

Read more

Али Ахмети се збогатил на незаконски начин по војната од 2001, обвинуваат од БЕСА

Потпретседателот на Движењето БЕСА, Фатмир Лимани, во Програмата 200 на Алсат упати тешки обвинувања кон лидерот на ДУИ Али Ахмети,

Read more