Ердоган лут на Западот: Сакате уште една крстоносна војна?!

Турскиот лидер Реџеп Таип Ердоган за време на големиот собир во Истанбул за поддршка на Палестинците во Појасот Газа, на

Read more

Како Западот ја контролира Африка? – Прво создава проблем, па нуди решение за истото

Скорешните случувања во Нигер кој се наоѓа на крстопат со многу краци, се рефлектираат и на многу други земји на

Read more

Западот повеќе не може да го игнорира Глобалниот југ и БРИКС

Дури две третини од светското население живее во земји кои одбија да воведат санкции кон Москва и тоа е главна

Read more