ДПМНЕ молчи пред антимакедонизмот на Касами

Трета опција на својот фејсбук профил објави: Додека Касами секој ден ги навредува Македонците,нивниот коалиционен партнер ДПМНЕ МОЛЧИ ЗА ДА

Read more

Левица: Касами повторно го понижува македонскиот јазик – советниците од ДПМНЕ и СДС молчат

Иако помина една година откако претседателот на општина Тетово – БЕСАР ДУРМИШИ, најави дека општината ќе обезбеди превод на седниците

Read more

Левица: Касами не дозволува македонските клубови да го користат стадионот

Реакција на Политичката партија Левица Етнотрибалистичките испади на градоначалникот од Беса, Касами, не престануваат. Од ФК ТЕТЕКС денес објавија дека

Read more

Што направи властта и што треба да прави во иднина со шарлатанот Касами

Реакција на ЛО Левица Тетово Вчера Тетово беше под тотална опсада и режим, по повод доаѓањето на Курти. Окупацијата беше

Read more

Мојсоска: Екстремистичка партија како Беса во Европа не би се ни формирала

Статус на Јована Мојсоска, член на Президиум на Левица. За екстремизам говори генерален секретар на партијата Беса, која во самото

Read more