Ванковска, Апасиев и Крмов денес во Велес

Претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска ќе одржи голем народен собир во Велес на кој ќе се обратат и претседателот

Read more

Иницијативата на Бујар Османи за излегување од идејата за Отворен Балкан е удар на секој обид за функционално помирување и поврзување на земјите од регионот

– Изјава на претседателскиот кандидат од Политичката Партија Левица, Билјана Ванковска за порталот МКД по повод Резолуцијата за Сребреница ко

Read more

Ванковска од Центар и Кисела Вода: Неправедно е денот на изборите да биде неработен само за јавната администрација

Билјана Ванковска, претседателскиот кандидат на Левица, при денешната средба со граѓаните на Општина Центар и Општина Кисела Вода освен со

Read more

Мециновиќ: Вистина е дека со изборниот процес се манипулира

Портпаролот на Левица и носител на ИЕ 2 на претстојните парламентарни избори, Амар Мециновиќ оствари гостување во емисијата ,,Студио+” на

Read more

Ванковска прво ја поканија од Канал 5, а веднаш потоа и ја обвинија

Прво те канат најљубезно, после ти се закануваат, реагира Билјана Ванковска, откако прво беше поканета да гостува на Канал 5,

Read more

Трамп е на чекор до обезбедувањето на номинацијата од Републиканската партија

Доналд Трамп е на чекор да стане официјален кандидат на републиканците за претседател на САД, откако викендов оствари серија победи

Read more

Со лесен чекор до ДИК, ако сакате да оставите трага во историјата

Добро и убаво утро, по вчерашниот бурен ден. Викенд во кој можеме да одмориме или со лесен чекор да прошетате

Read more

Дали Русија „повторно“ се замеша во изборите во САД? Путин го преферира Бајден за претседател

Русија ќе работи со кого и да изберат Американците, но има свои преференции, рече Владимир Путин. Москва има претпочитан исход

Read more