Започна референдумот во ЛНР и ДНР за присоединување кон Руската Федерација

Во Доњецката и Лугањската народна република, како и во регионите Херсон и Запорожје, денеска почнуваат референдумите за присоединување кон Руската

Read more

Путин: Со или без признавањето на ДНР и ЛНР Западот ќе продолжеше со санкции кон Русија

Ниту една нова санкција не може да ја одврати Русија да ги застапува своите интереси, бидејќи Москва со години има

Read more