Апасиев: Ако ви треба пародизација на процесот – еве ви го!

(Пратеникот од Левица, Димитар Апасиев на денешната седница, по однос на амандманите за спречување на носењето штетен и недемократски Деловник)

Read more

Тоа што требаше да биде ВМРО-ДПМНЕ – опозиција

Статус на Александар Митовски Во моментов, колку и да не се согласувам со идеологијата на левицата, очигледно е дека само

Read more

Услов за да влеземе во Влада ќе биде вие да скапете во затвор – Апасиев му се обрати на Џафери

Пратеникот Димитар Апасиев побара да се тргне точката за измена на собранискиот Деловник од дневниот ред на пленарната седница, додека

Read more

(ВИДЕО) Драма во Собрание: Крмов од Левица му го искрши компјутерот на спикерот, Апасиев го гаѓаше Мисовски со амандмани

Револтиран од тоа што Собранието ги отфрли амандманите на Левица поднесени во однос на измените на Деловникот, пратеникот Борис Крмов

Read more

(Видео) Прекината седницата за измени на Деловникот

Вистински хаос се случуваше на денешната седница на Собранието на која требаше да се гласа за измените на Собранискиот деловник.

Read more

(Видео): Левица со сите сили спречува шверцерат во Собрание

Реакција на политичката партија Левица На собраниската седница, двајцата пратеници на со фрлање на амандмани ја прекинаа седницата со пола час

Read more

(Видео) Хаос во Собрание – Левица самостојно во одбрана на демократијата

Во парламентот пратениците на ДУИ-СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ го усвоија денешниот дневен ред од 14 предлог закони на Владата. Сите закони

Read more

СДС-ДУИ-ДПМНЕ против Левица: Спремни со физичко насилство врз пратеници да ја рушат демократијата

Реакција на политичката партија Левица Ја информираме јавноста дека на денешната пленарна седница на Собрание, криминогената широка коалиција СДС-ДУИ-ДПМНЕ се

Read more

(Видео) Апасиев: Дефиницијата на 353 е подобра од претходната, проблем е казната и политичкиот “дил”

Мицкоски поддржал измена на Кривичниот законик за сопствена корист и корист на луѓето околу него, вели во денешната епизода за

Read more

Левица ќе порасне во трета политичка сила на следните избори

Соопштение на ЛО Демир Хисар Денес, во присуство на претседателот на #Левица – Димитар Апасиев, пратеникот Борислав Крмов и Генералниот

Read more