Демонстрантите во Франција бесот го истурија врз симболите на капитализмот (видео)

Откако претседателот Емануел Макрон го објави законот за пензија, нема мир во Франција, а по најавите на синдикатите, нема ни

Read more

Повторно демонстрации во Франција и Германија за повлекување од НАТО алијансата

Главниот слоган на протестот беше „Американци, одете дома“.

Read more

Седумина загинати нa демонстрациите за ослободување на Претседателот Кастиљо по пучот во Перу

На претседателските избори во Перу, минатата година победи Педро Кастиљо, учител во руралните области од левичарската партија „Слободен Перу“. Слоганот

Read more