Крмов од Делчево: Регионалниот пат од Делчево преку Бигла – Калиманци до Кочани е во приоритетите на Левица 

Пратениците од Левица во Парламентот ќе се залагаат за решавање на проблемите што се најгорливи во Делчево – истакна денес

Read more

Левица: Општина Делчево е заложник на градежната компанија АД Гранит

Градежниот гигант Гранит Ад Скопје е една од најпознатите општествени фирми во поранешна СФРЈ која учествуваше во обновата на Скопје

Read more

ФК Брегалница – Делчево нема повеќе да настапува и тоа за 100 годишнината од своето постоење

Реакција на ЛО Левица Делчево ФК Брегалница повеќе нема да може да настапува за Трета Лига Исток и тоа за

Read more

Стаменковски: Народот нема обврска да ви ги плаќа вашите недомаќински одлуки

Фејсбук статус на Тони Стаменковски – Советник од Левица во Општина Делчево На денешната седница на Советот, иницијатива за формирање

Read more

146 годишнина од Разловечко востание

Пишува: Ивана Стоименовска – член на Централниот Комитет на Левица Денес навршуваат 146 години од Разловечкото востание на македонскиот народ

Read more

Во буџетот за Делчево предвидени – 0 денари за детски градинки и 6 пати поголем износ за патни и дневни расходи на градоначалникот

Согласно регулативата, во месец декември, советите во Општините ширум државата треба да ги изгласаат буџетите на Локалната самоуправа. Традиционално, изгласувањето

Read more

Жена ќе ја предводи советничката листа на Левица која прва поднесе листа до ОИК Делчево

Партискиот огранок на Левица од Делчево е прва од партиите ја поднесе советничка листа со која ќе настапи на локалните

Read more

Левица – ЛО Делчево: Одбележување на 118 годишнината од смртта на Гоце Делчев

Денеска на 4- ти мај, по повод 118 години од смртта на еден од најголемите македонски револуционери и борци за

Read more

Пратеничката од СДСМ Соња Михаиловска, за 5 месеци добила 3.298 евра

Во целост ја пренесуваме реакцијата на ЛО Левица – Делчево Пратеничката на СДСМ од Делчево, Соња Михаиловска, се најде на

Read more

Левица: Со тендер од 66.000 евра, патот Делчево – Кочани е небезбеден за граѓаните

Од локалниот огранок на политичката партија Левица од Делчево реагираа за состојбата во која се наоѓа патниот правец Делчево –

Read more