Двојазичните униформи се спротивни на мислењето на Венецијанската комисија

Реакција на Политичката Партија Левица Поради стравот дека обидот за воведување на двојазични униформи со закон ќе биде блокиран од

Read more

Двојазичните униформи го рушат принципот на единственост на униформата – ВМРО-ДПМНЕ молчи

Откако минатата недела стапи во сила Уредбата за двојазичност на полициските униформи, Артан Груби на својот фејсбук профил прогласи победа

Read more

За ВМРО-ДПМНЕ двојазичните униформи се „океј“

Во интервју за национална телевизија, пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Ели Панова зборуваше за одлуката на Владата униформите на полицијата

Read more

Крмов: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ да сфати дека двојазичните униформи не се дефокус од јавноста

Во вечерашното гостување на „Само вистина”, пратеникот Борислав Крмов потенцира дека процесите, како што се начинот на спроведувањето на пописот

Read more