(Видео) Треба да престанеме да го избираме помалото зло и да избереме системски решенија за градот

Додека советничката група на СДСМ во Град Скопје обвинува за партиски матрици, токму тие се тие кои не излегуваат од

Read more

Мециновиќ: Советници од СДСМ и ДУПМНЕ кои не користат гратски превоз ја блокираат набавката на автобуси во Град Скопје

Советникот од редовите на Левица, Амар Мециновиќ, во вчерашната епизода на “Тешки муабети” ја коментираше блокадата во Советот на Град

Read more

(Видео) Јовановска: Деструктивните СДС и ДПМНЕ работат против жителите на Скопје

Клучни секвенви од Говор на советничката Катерина Јовановска од Левица за набавката на нови автобуси за ЈСП Додека СДС манипулира

Read more