Фокус: Битиќи ќе премине во ВЛЕН

Се уште актуелниот вицепремиер за економија, Фатмир Битиќи, кој најави оставка од позицијата потпретседател на СДСМ по дебаклот на претседателските

Read more

ДИК прифати еден приговор на „Вреди“, ќе се прегласува во Желино

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница на која ги разгледува приговорите од партиите поднесени во врска со парламентарните избори

Read more

Ахмети го откри договорот потпишан со „Вреди“: Ќе се согласи ли ВМРО-ДПМНЕ на уставни измени?

едиштето на колацијата „Вреди“ денеска во фокусот на медиумскиот објектив. Домаќините пристигнаа триесеттина минути порано во седиштето чекајќи ги гостите

Read more