Првиот градски воз на водород во светот претставен во Кина

Кинеска компанија за железничка опрема го претстави првиот урбан воз на водород во светот за време на настанот за Денот

Read more

(Видео) Голема несреќа во Грција: Најмалку 32 лица загинаа во судир на воз, над 120 се повредени

Во вторникот вечерта на северот на Грција се судрија два воза, а во таа несреќа загинаа најмалку 32 лица, а

Read more