Наместо уставобранителите, ДПМНЕ е во одбрана на оние кои не гласаа „За“ амнестија на уставобранителите

Фејсубук статус на Александар Симонов – Координатор на Левица – Сектор Надворешна политика Осум (контра)констатации, мотивирани од Осум пратеници, за

Read more

Левица: Пратеничките Олга Лозановска и Силвана Анѓелевска од ВМРО ДПМНЕ не гласале за амнестија на уставобранителите

Реакција на ЛО Левица Битола Битолските избранички и пратенички од редовите на ВМРО ДПМНЕ се меѓу нивните осуммина сопартијци, исто

Read more

Кои пратеници гласаа против амнестија на уставобранителите

Продолжува политичката тортура врз уставобранителите, партиотите луѓето кои беа најгласни и кои се спротивставија на 27 април на уништувањето на

Read more

Левица: ВМРО – ДПМНЕ и нејзините членови се полнат со општински пари

Реакција на ЛО Левица – Гази Баба Претседателот на Советот на Општина Аеродром, Дејан Митевски, зема месечен надоместок од нашата

Read more

ДПМНЕ и СДСМ не се разликуваат во ништо по однос на надворешната политика

Изјава на Реџеп Исмаил – Хактан – член на Презедиумот на политичката партија Левица  Во гостување на емисијата „Тешки муабети“

Read more

(Видео) Исмаил: СДСМ и ДПМНЕ се слуги на западните сили

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ имаат ист однос кон Западот, беспоговорно прифаќаат се што ќе се каже оттаму, вели во денешната епизода

Read more

ДПМНЕ рекордери по наплатени патни трошоци за своите пратеници кои имаат станови во Скопје

Во изминатите 11 месеци, и покрај тоа што во имотниот лист навела дека има два стана во Скопје, пратеничката на

Read more

Левица: ВМРО-ДПМНЕ наместо очајно да шири лажни вести нека ја почне блокадата на институциите

Демант од Левица на соопштението од ВМРО-ДПМНЕ дека пратениците на Левица направиле кворум за гласање на денешната собраниска седница. „Откако повторно

Read more

(Видео) Мојсоска: Левица е под медиумски бојкот поради блокадата на коруптивниот закон

Јована МОЈСОСКА за штетниот Закон за аудио и аудиовизуелни медиуми, кој беше блокиран од пратениците на Левица  „Нашите пратеници поднесоа

Read more

После Тимчо, уште еден градоначалник од ДПМНЕ ја задолжува општината со „обврзница“

На стартот на новата 2023 година општина Гази Баба ќе се задолжи за околу 5 милиони евра, реагираат од Локалниот

Read more

Крмов: И покрај сите притисоци и заплашувања Левица нема попуштено пред своите принципи

Пратеникот од Левица, Борислав Крмов, во своето гостување се осврна на нападите од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ против Левица изминатиов период.

Read more