Левица обезбеди субвенции на социјално ранливи категории за набавка на велосипеди и тротинети

Соопштение на Левица – Град Скопје Единствена зелена политика е црвена и социјално инклузивна! Денес во Советот на Град Скопје

Read more

Ранливите категории приоритет при субвенционирањето велосипеди по заслуга на Левица

Говор на Амар Мециновиќ, советник на Левица во Советот на Град Скопје Со 20 гласа ЗА и 17 ВОЗДРЖАНИ, дел

Read more

Левица: Сомнителна распределба на средствата за субвенционирање на клими и велосипеди во Прилеп

Во целост ја пренесуваме реакцијата на Левица – ЛО Прилеп Не стивнуваат реакциите на граѓаните за малверзацијата која им ја

Read more