Ванковска до Османи: Гоштевање не се организира додека деца умираат во Газа

Разбрав дека господинот Бујар Османи, актуелен министер за надворешни работи и претседателски кандидат на ДУИ, не ме поканил на вечера/ифтар

Read more

Ванковска за два дена собра 2.758 потписи

Според информациите до кои дојде порталот Фактор.мк, засега најмногу потписи има собрано претседателскиот кандидат на ДУИ, Бујар Османи, и тоа

Read more

Ахмети: Османи ќе нè брани од руската мечка и ќе го спроведе Договорот со Бугарија

Со Бујар Османи ДУИ влегува во претседателската трка, обелодени лидерот на партијата Али Ахмети, потврдувајќи ги долгонајавуваните шпекулации дека шефот

Read more

Сагата со пасошите продолжува, Тошковски вели да, Османи возвраќа со не?!

Министерството за надворешни работи нема добиено допис од Европската Унија (ЕУ) дека ќе дозволи движење на македноските државјани со пасоши

Read more

Македонија промени сè, Грците досега сменија еден сообраќајен знак

Македонскиот министер за надворешни работи Бујар Османи изјави дека суштинскиот дел од Преспанскиот договор е испочитуван од двете странии, а

Read more

Левица: Амбасадорите на Османи работат против Македонија

Македонската дипломатија, предводена од СДС и ДПМНЕ изминатите три децении, иако поради партизираноста ја следат бројни примери на прекршување на

Read more

Левица: Дипломатите на Османи со “СЕВЕРНОМАКЕДОНСКИ” идентитет

Реакција на политичката партија Левица Во официјално соопштение на македонската амбасада за одржана гала церемонија (организирана од дипломатскиот кор акредитиран

Read more

Црвена Младина пред МНР: Османи да ги осуди воените злосторства од страна на Израел

Македонците и Палестинците имаат слична, трагична судбина, благодарение на заедничкиот душман – Британската држава, која е директен виновник за страдањата

Read more

Левица: Османи го узурпира СЦ Борис Трајковски – тендерот го доби фирма блиска на ДУИ

Реакција на Политичката партија Левица Деновиве, Министерството за надворешни работи склучи тендер во износ од неверојатни пет милиони евра, со

Read more

Јанчев: Да сме на чисто, Македонија не е таа која има 16 меѓународни пресуди за кршење на малцински права

Фејсбук статус на Саше Јанчев – советник во општина Гевгелија од Политичката партија Левица Должност на државните функционери и органи

Read more

Крмов до Османи: Кога УЧК убиваше цивили Македонци тоа беше дозволено

УЧК убиваше цивили и цел еден град го остави без вода, ама кога е врз Македонци можеше и беше оправдано,

Read more