(Видео) Мециновиќ: Во ЈСП се кршат работничките права

Обраќање на советникот од во Советот на Град Скопје – Амар Мециновиќ во однос на состојбата со ЈСП „Ќе ги потсетам

Read more

(Видео) Странските позајмици ја гарантираат економската мизерија – амбасадорите ни го газат достоинството

Дел од гостувањето на портпаролот на #Левица Амар Мециновиќ во емисијата ,,Тешки муабети”: ,,Кога зборуваме дека ни се распаѓа општеството и

Read more

(Видео) Мециновиќ: Намерно се дели народот и правда нема – Спасовски да си поднесе оставка

Дел од гостувањето на портпаролот на Левица Амар Мециновиќ во ,,Тешки муабети”; ,,Сè се прави, за да се раскине општественото

Read more

Мециновиќ: Западот се однесува со Македонија како со потчинети

Левица ќе води поинтелигентна надворешна политика, Македонија ќе добие алтернатива, изјави портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ, во емисијата „Тешки муабети“

Read more

(Видео) Мециновиќ: ДПМНЕ очигледно не сака да стане власт

ВМРО-ДПМНЕ очигледно не сака да биде власт, дотолку повеќе што се среќни што СДСМ ќе ги донесе заклучоците од Францускиот

Read more

Портпаролот на Левица: Да живее Републиката уставни измени нема да има!

Фејсбук статус на Амар Мециновиќ – портпарол на Политичката Партија Левица ,,Нè учеа дека Устав се менува со рака која

Read more

СДС на својот залез и ДПМНЕ во идеолошко бунило

Фејсбук статус на Амар Мециновиќ – портпарол на Политичката Партија Левица Во ова време на СДС и ДПМНЕ, за Македонија

Read more

Овековечувањето на ЕУ стагнацијата го прикрива постојаното распаѓање на општественото ткиво

Фејсбук статус на Амар Мециновиќ – Портпарол на Политичката Партија Левица (јули 2023 година) Заемното постоење ни се погоди во

Read more

Претседателот на Левица во посета на локалниот огранок во Гази Баба

Соопштение на ЛО Левица Гази Баба Поради се поголемиот наплив на ново членство, вечерва, со почеток од 20 часот беше

Read more

(Видео) Мециновиќ: За евроскептицизмот виновни се европските бирократи

 Дел од гостувањето на портпаролот на #Левица, Амар Мециновиќ, во емисијата „Тешки муабети“:  „Најголема причина за евроскептицизмот во Македонија е самата

Read more

(Видео) Левица е на чело на отпорот – Потребно е обединување зад Левица

Дел од гостувањето на портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ, во емисијата „Тешки муабети“: „Левица е одговор на македонското општество и

Read more