Мециновиќ кон Каевски: Кога не доаѓаш на дебата – да се пробаме на игрица

Портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ, реагираше за објавената снимка каде портпаролот на СДСМ, Дарко Каевски, игра на телефон за време

Read more

Извини Алберт што должиш пари на Еуростандард банка

За организираниот криминал во Еуростандард банка сè уште нема одговорност од никого. И после толку многу наши објави во медиуми,

Read more

Провладиниот аналитичар Алберт Муслиу и брат му вкупно ѝ должат на Еуростандард 780.000 евра, се вмешало и Обвинителството од Гостивар

„Додека вниманието на пошироката јавност во врска со случајот Еуростандард банка е свртено кон судовите, дел од многуте актери во

Read more

Молк околу новите бомби кои беа објавени вчера

Само неколку дена пред претседателските избори, на руската социјална мрежа „Вконтакти“, објавени се прислушувани разговори на поранешни и сегашни функционери,

Read more