Трамп најави крвопролевање

Републиканскиот претседателски кандидат и поранешен американски претседател Доналд Трамп на митинг во саботата изјави дека ќе има „крвопролевање“ за американската

Read more

Како изгледа денес легендарниот „Москвич“ кој повторно ги руши рекордите во продаваност

Легендарниот советски автомобил „Москвич“ кој беше популарен и во поранешна Југославија, во ново руво излезе од фабриката на Рено во

Read more

НР Кина стана најголем извозник на автомобили во светот

НР Кина стана најголем извозник на автомобили во светот, откако ја престигна Јапонија во првите три месеци од оваа година.

Read more