(Видео) Крмов: Каде е волјата на македонскиот народ со изборот на Гаши за претседател на собранието

Во собраниски говор, пратеникот Борислав КРМОВ даде осврт на работата на Африм Гаши, каде потенцираше дека за претходните четири години

Read more

Американскиот музеј врати две антички статуи во Тајланд

Артефактите стари 1.000 години, бронзената скулптура позната како „Златно момче“ и скулптурата „Жена на колена“ пристигнаа во понеделникот и официјално

Read more

(Видео) Левица ја напушти седницата по гласањето на ДПМНЕ за Африм Гаши да е претседател

Пратеничката група на Левица ја напушти собраниската сала веднаш после гласањето ПРОТИВ за новиот спикер. Аплаузот за ваквиот избор за

Read more

Мојсоска: Тиранската платформа се надгради во КОСОВСКА платформа

Македонскиот народ пати од кратка меморија. Македонскиот народ заборави кој го создаде ДУИ и кој ги амнестираше за воени злосторства.

Read more

Само шестте пратеници на Левица гласаа против Африм Гаши – ДПМНЕ капитулира

На денешната Собраниска седница, пратениците од Левица понудија бланко – поддршка за ДПМНЕ да НЕ изгласа претседател на Собранието којшто

Read more

Левица започнува нова епоха во македонското Собрание

Соопштение на политичката партија Левица За денес е закажана конститутивната Седница на Собранието на Република Македонија во која партиципираат шестте

Read more