Левица оддаде почит на гробот на Јосип Броз Тито

Соопштение на Политичката Партија Левица По повод Денот на Републиката, пратениците на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов го посетија

Read more

(Видео) Дали е извршен вонредниот инспекциски надзор по стигнати многубројни поплаки за кафе барот „Хелиум“

По бројните поплаки од граѓаните, на вчерашната Седница на Советот на Град Скопје за советнички прашања од страна на Советникот

Read more

(Видео) Исмаил: Дали директорот на Паркови и Зеленило има десет советници и заменици во својот кабинет?

На вчерашната Седница на Советот на Град Скопје за советнички прашања од страна на Советникот од Левца Реџеп Исмаил (Хактан)

Read more

(Видео) Левица – Гевгелија не е против вработувања, туку е против партиски вработувања

Обраќање на Саше Јанчев – Советник од Левица во Општина Гевгелија На деветнаесетта седница на Советот на Општина Гевгелија покрај

Read more

Њујорк Тајмс: Повеќето членки на НАТО ги исцрпија своите арсенали на оружје за Украина

Испораките на оружје за Украина ги оставија празни арсеналите на оружје на Западот, што го отежнува НАТО да ги почитува

Read more

Во ЕУ нема договор за ограничување на цените на руската нафта

Минатата недела весникот Политико напиша дека повеќето земји од ЕУ го поддржале предлогот за воведување ограничување на цената на нафтата

Read more

Левица на Седница на ЦК го реафирмира ставот против Уставните измени

Соопштение на Политичката партија Левица На 27-ми ноември 2022 година, се одржа XIX. и XX. седница на Централниот комитет на

Read more

Казахстан ќе ги национализира енергетските компании

Претседателот на Казахстан, Касим-Жомарт Токаев му наложи на премиерот Алихан Смаилов да го разгледа прашањето за национализација на проблематичниот енергетски

Read more