Левица: Универзална сала му исплатила десет илјади евра на Ристо Вртев

Реакција на Левица Град Скопје. За минатогодишниот настан одржан на 26 јули, на Ристо Вртев за настапот од час и

Read more

Пред заминување Шилегов го украсил Скопје за 240.000 евра

Непосредно пред истекувањето на мандатот, сега веќе поранешниот градоначалник на Скопје, склучил договор со фирмата „Линк медиа плус“ за украсување

Read more

Шилегов најави дека булеварот во Визбегово ќе биде именуван по националистот и фашистички колаборатор Хасан Приштина!

Она што локалните власти не успеаја да го остварат во мандатот од четири години, одлучија да се обидат да го

Read more

Левица: Град Скопје, Општина Сарај и Владата обединети во уништувањето на езерото Треска

„Работниците во 1978 година солидарно и преку самопридонес го изградија езерото Треска, објектите и камповите околу него. Последните десетина години

Read more

Левица со Перо Камиказа ќе го руши Шилегов?

Популарниот басист на Меморија, Петар Георгиевски – Камиказа, на својот фејсбук профил објави статус со кој најави дека размислува да

Read more

Левица – Град Скопје: Под стреа на предизборна манипулација Шилегов се обидува да го покрие катастрофалниот ефект по градот од неговиот мандат

Никаква реализација во изминатите три години од страна на градоначалникот Шилегов за поставување заштитни стреи на деветте утврдени пешачки урбани

Read more

Левица – Град Скопје: Универзална сала шест години е надвор од функција

„Реконструкцијата на Универзална сала многукратно најавувана од градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, која требаше да биде најголемиот капитален проект од

Read more

Шефот на кабинетот на Шилегов со навреди кон Горан Стефановски

За шефот на кабинетот на Град Скопје и братучед на Шеќеринска, Никола Наумоски, великанот на македонската драматургија и креатор на

Read more

Само неколку месеци од бомбастичното уривање на дивоградбата кај Мавровка, никна нова „припиомена“ градба!

Само неколку месеци после бомбастичното уривање на дивоградбата на местото каде беше кафулето „Фонтана“ во ТЦ Мавровка, на истото место

Read more