Црвена Младина: Сон нема да имате ако ова го изгласате

Соопштение на Црвена Младина – младинско движење на политичката партија Левица Почитувани студенти, почитувана јавност, До Црвена Младина пристигна информација

Read more

Црвена Младина: Поддршка и солидарност за студентите во Грција

Соопштение на Црвена Младина –  младинско движење на политичката партија Левица Црвена Младина изразува солидарност и поддршка за студентите од

Read more

Јанески: Левица има константен раст, затоа се плашат нашите политички опоненти

– Кај нас не гласаат луѓето затоа што очекуваат дека ние ќе ги вработиме, гласаат затоа што искрено веруваат дека

Read more

(Видео) Јанески: Кујната од Владата ќе ја преселиме во студентските домови

Дел од гостувањето на раководителот на Црвена Младина – Марио Јанески во вчерашната епизода на Тешки муабети. Јанески во вчерашната

Read more

Црвена Младина: Сочуство до загинатите палестински граѓани по терористичиот напад на болница во Газа

Реакција на Црвена Младина Црвена Младина вечерва заедно со претставници од скопските ограноци на Левица, изрази сочувство на симболичен начин

Read more

Црвена Младина пред МНР: Османи да ги осуди воените злосторства од страна на Израел

Македонците и Палестинците имаат слична, трагична судбина, благодарение на заедничкиот душман – Британската држава, која е директен виновник за страдањата

Read more

(Видео) Постојат децении кога не се случува ништо, а постојат и недели кога се случуваат децении.

„Денес кога сме соочени со бришењето на антифашистичкото минато, релативизирање на антифашистичката борба мораме повеќе од било кога да се

Read more

(Видео) Јанески: Очекувам зајакнување на односите на младите од Македонија и Н.Р. Кина

Интервју на Раководителот на Црвена Младина – Марио Јанески за China Daily „За мене е огромна чест што ја претставувам

Read more

Црвена Mладина е единствениот политички европски претставник на форумот во Кина

Раководителот на Црвена Младина, Марио Јанески деновиве е единствениот учесник од Европа на младинскиот форум во склоп на „Деветтиот Нишан

Read more

Интервју со Јанески: Заканите нема да не поколебаат, кога се работи за кауза не правиме компромиси и калкулации

Во кратко интервју за Антропол, со Раководителот на Црвена Младина – Марио Јанески, разговаравме за последните случувања со УМС од

Read more