Управниот суд поништи три одлуки на Владата

Управниот суд донесе пресуди со кои поништи три незаконски одлуки на Владата, објави техничкиот министер за внатрешни работи, Панче Тошковски.

Read more

Апасиев: Управните судијки се повикаа на одредба укината пред 17 години за да го заштитат Џафери

Мината година Политичката партија Левица поднесе иницијатива за референдум која се однесуваше на т.н. француски предлог за бугаризација на Македонија,

Read more

Апасиев: Судиите ќе добијат повисоки плати на Куково лето

Откако по губењето на мнозинството во Собранието Фадил Зендели беше незаконски разрешен на собраниска седница од член на Комисијата за

Read more

Антикорупциска комисија отвори предмет за сопругата и братот на обвинителот Артан Ајро

Претседателката на Државната комисија за спречување на корупција, Билјана Инановска за Инфомакс потврди дека ДКСК има отворено предмет за јавниот

Read more

„Сведок”: Маричиќ бриши записници за да го заштити криминалот во Управен Суд

Порталот „Сведок” пишува дека Министерот за правда Бојан Маричиќ се вплетка во скандалот со криминалот во Управниот суд, па и

Read more