[Видео] Новиот министер од ВМРО-ДПМНЕ се ракуваше со премиерот Џафери

На денешната собраниска седница, каде за премиер беше избран поранешниот командант на УЧК, Талат Џафери, изостана гласањето од пратениците на

Read more

Само пратениците на Левица гласаа против изборот на амнестираниот Џафери

Соопштение на политичката партија Левица. На денешниот избор на техничката Влада, каде македонскиот народ беше понижен со поставување на амнестиран

Read more

Вонредната состојба е веќе вовед во неограничено владеење на оваа божем „техничка влада“

Статус на проф. Билјана Ванковска. „Член 54 став 4 од Уставот: Ограничувањето на слободите и правата не може да се

Read more