Левица: Наместо да го екстрадира, Косово го ослободува Алил Демири за убиството на Смилковско езеро

Реакција на Политичката партија Левица Деновиве беше објавено дека судот во Приштина наместо да го екстрадира Алил Демири, одлучил да

Read more

„Бомбите“ на Заев за случајот „Монструм“ не открија друга вистина освен неговата желба за власт

Еден од најконтроверзните судски и политички случаи во поновата македонска историја деновиве доживува своја разврска. Вчера обвинителството побара доживотен затвор,

Read more