(Видео) Корпоративно ропство: 60 часовна работна недела

Соопштение на Политичката партија Левица Најголемиот грабеж на 21-от век го спроведува Владата на Република Македонија.Штотуку на шверцерски начин и

Read more

СДС и ДУИ со европско знаменце изгласаа ропство

Реакција на Политичката партија Левица Вчера, на шверцерски начин, Сообранието ги изгласа предложените капиталистички измени на Законот зa работни односи.

Read more

(Видео) Бехтел е корумпирана компанија чии директори се осудени за корупција

Говор на пратеникот Борислав КРМОВ за предлог-Законот за утврдување на јавен интерес и номинирање на стратешки партнер, од групата закони

Read more

( Видео) Со законот за експропријација ДУИ и СДС криминалот и корупцијата ги презентираат како јавен интерес

Пратеникот на #Левица, Борислав Крмов, заПредлог-законот за експропријација за „Бехтел и Енка“. „Пред нас е четвртиот закон во редицата закони за

Read more

Левица е последен удар против корпоративната диктатура на СДС

Реакција на Политичката Партија Левица Во овој момент, народот заедно со #Левица во институциите се бори против најголемиот грабеж во

Read more

(Видео) СДС и ДУИ во одбрана на фашистичките споменици – Левица предлага антифашистички измени

Пратеникот од #Левица Борислав Крмов заизменувањето и дополнување на Законот за меморијални споменици и спомен обележја. “Сегашното законско решение содржи премногу општи

Read more

Резолуцијата на Левица против фашизмот една година заглавена во фиоката на Џафери

Реакција на Политичката партија Левица Денес навршува една година откако пратениците на #Левица во Собранието ја поднесоа „Предлог-резолуција против рехабилитација

Read more

Левица: Двојазичните униформи се спротивни на амандманот 5 од Уставот

Реакција на Политичката партија Левица Со стапување во сила на Уредбата за двојазичност на полициските униформ, како директна последица на

Read more

Апасиев: Градоначалниците избрани со помош на СДС и ДПМНЕ водат иредентистичка политика

Македонските Албанци кои на минатите избори се стекнаа со функцијата Градоначалник, а нивниот избор беше со помош на гласовите од

Read more

Случајот ,,Бехтел и Eнка“ илустрација на коруптивната испреплетеност помеѓу домашните и странски функционери!

Владата, предводена од ДУИ и СДСМ, неодамна потпиша меморандум со американско-турскиот конзорциум „Бехтел и Енка“ за изградба на автопатски делници

Read more

(Видео) Апасиев: Власта е анти-работничка со десничарски неолиберални политики!

Обраќање на претседателот и пратеник на Левица, Димитар Апасиев, по повод реконструкцијата на Владата. Почитувани колеги пратеници, почитуван октруиран премиер,

Read more