Србија и Република Српска го прогласија 27 септември за Ден на жалост

Стефан Недељковиќ, Игор Миленковиќ и Бојан Мијаиловиќ загинаа во судирите во Косово кај селото Бањска, објавија од РТС. Владата на

Read more

Додик: Амбасадата на САД поддржува оружен бунт на муслиманите во БиХ

Претседателот на Република Српска, Милорад Додик изјави дека амбасадата на САД во Босна и Херцеговина „поддржува идеја за оружен бунт

Read more