Путин и Си Џинпинг се сретнаа во Пекинг – Најавено продлабочување на соработката

Денес во Пекинг е првиот ден од дводневната посета на НР Кина од страна на рускиот Претседател Владимир Путин. Рускиот

Read more

Дали Русија „повторно“ се замеша во изборите во САД? Путин го преферира Бајден за претседател

Русија ќе работи со кого и да изберат Американците, но има свои преференции, рече Владимир Путин. Москва има претпочитан исход

Read more