Апасиев: Џафери ќе добие претставка пред антидискриминаторска комисија за кршење на правото на пратенички прашања

– Процедурално обраќање на пратеникот од Левица – Димитар АПАСИЕВ на денешната собраниска седница „Милион пати досега сме кажале дека

Read more

Какви прашања побараа граѓаните да постави Апасиев до Владата?

Во Собранието денеска ќе се одржи 128-та седница на која на дневен ред е поставување пратенички прашања. Премиерот Димитар Ковачевски и министрите ќе одговараат

Read more

(Видео) Крмов: Премиерот е „тенок на нерви“ – Трет месец Левица нема поставено пратеничко прашање

Процедурално обраќање на пратеникот Борислав КРМОВ до потпретседателот на Собрание, Горан Мисовски. „Потпретседателе на Собрание, Ви се обраќам вас. Неразбирливо

Read more

(Видео) Колку пари му легнаа на премиерот Ковачевски од митото во аферата „Маџар Телеком‘‘

Пратеникот Димитар Апасиев, на денешната собраниска седница, му се обрати на премиерот Ковачевски со две прашања. „Првото прашање се однесува

Read more

(Видео) Поедници блиски до СДСМ го уништуваат коритото на реката Брегалница за личен профит

Пратеничко прашање на пратеникот Крмов Пратеничко прашање на пратеникот Борислав Крмов од #Левица кон Заменик министерката за животна средина и

Read more

(Видео) Дали премиерот ќе се заложи за стечајците од АД Центро

Пратеничко прашање на пратеникот Борислав Крмов за Премиерот Димитар Ковачевски Поранешниот гигант АД Центро, кој уште за време на СФРЈ

Read more

По поднесената кривична пријава од Левица, седниците за пратенички прашања се враќаат во Собранието

Соопштение на Политичката партија Левица. Претседателот на Собранието, Талат Џафери, по пауза од една година се одлучи да свика посебна

Read more

(Видео) Апасиев до Заев: Дали ќе го прекинете пописот и ќе донесете регулирани цени во приватното здравство?

На денешната седница за пратенички прашања, пратеникот и претседател на Левица, Димитар Апасиев, упати две прашања до премиерот Заев. Првото

Read more