Левица ги поднесе листите со пратеници до ДИК

Левица ги поднесе листите за пратеници во сите шест изборни единици за претстојните парламентарни избори. -Како најбрзорастечка партија во Република

Read more

Нема никаков раскол во Левица, двајца си одат, а нови 200 доаѓаат

Нема никаков раскол во Левица, вели лидерот на партијата Димитар апасиев, кој во Сител подкаст беше запрашан за случајот со

Read more