Хигиеничарка од Битола ги спроведувала интервјуата за бугарско државјанство

Хигиеничарката во бугарскиот конзулат во Битола, Весна Котевска, спроведувала интервјуа со кандидати за бугарско државјанство, откри бугарскиот пратеник Ангел Георгиев.

Read more

[Видео] Боки 13 на Камчев: „Нашиот човек” заврши работа и со СЈО и со Заев

Нова снимка беше објавена утринава од италијанскиот весник „Ла Верита“ со опис „Боки 13 се фали за своето пријателство со

Read more