Левица од Охрид: Тука Нефи го рушеше АСНОМ, додека Пецаков молчи

Денес, активистите на Левица во Охрид поставија табла на нелегалниот објект на бизнисменот од ДУИ, Нефи Усеини. Оваа герила акција

Read more

Цела година институциите не постапуваат по Решението за уривањето на дивоградбата на Нефи Усеини од ДУИ

Една година институциите не постапуваат по Решението за уривањето на дивоградбата на Нефи Усеини од ДУИ, порачаа од Левица. Помина

Read more

Мојсоска: Пред наши очи се уништува антифашистичката историја и тоа од македонските власти

Веќе трет ден како плочата од НОБ насилнички е тргната од функционерот на ДУИ во Охрид, Нефи Усеини, вели Јована

Read more

Ова е историската куќа во Охрид, каде Нефи Усеини ја гради својата дивоградба

Ова е историската куќа во Охрид, каде Нефи Усеини ја гради својата дивоградба и насилнички ја тргна антифашистичката табла за

Read more

Нефи поддржан од Пецаков ја отстрани спомен плочата од НОБ во Охрид

Фирмата ,,Нефи Ик”, тендер партнерот на градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков, пред својата дивоградба во Охрид ја искрши и отстрани

Read more

Левица: Ослободителната пресуда за Усеини пример за неказнивоста на ДУИ

Реакција на Левица – ЛО Охрид Вчерашната ослободителна пресуда за функционерот на ДУИ, Нефи Усеини, повторно демонстрира дека 20 години

Read more

Стружани со месеци се жалат на гласната музика, инспекциите и МВР ништо не преземаат

Текстот е пријавен до редакцијата од загрижен граѓанин. Населението од Струга изминатиов период неколку пати реагираше дека во центарот на

Read more

Хипокризија

Веќе е повеќе од очигледно дека екскурзијата во Баку беше само купување време и лажен настап. После изјавата на Рамиз Мерко

Read more

Градоначалникот на Охрид добил подарок-парцела пред пет години во износ од пола милион евра

Од документи кои беа објавени на социјалните мрежи јавноста дозна дека актуелниот градоначалник на Охрид од редовите на СДСМ, Константин

Read more