Моќен говор на матурантката Ивона: Ние ќе победиме

На XI ораторски вечери кој се одржаа на Правниот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев” во Штип млади студенти и средношколци

Read more

(Видео) Ристов: Младите не се аполитични туку директни учесници во политиката преку Левица

 Членот на Президиумот на #Левица Бранко Ристов во гостувањето на Инфомакс.  “Не е точно дека младите се аполитични и песимисти, нашето членство

Read more

Две третини од младите сакаат да се иселат од Македонија, многу малку од нив би се вратиле назад

Населението во државата старее, а две третини од младите сакаат да ја напуштат Македонија, најголем дел од нив изјавиле дека

Read more

Н.Р. Кина: Развој и модернизирање на инфраструктура наменета за младата популација

Едни од проектите на кои активно се работи во Н.Р. Кина, со цел задоволување на потребите за здрав психо-физички развој

Read more

Млади за Македонија: Бараме оставка од Тимчо Муцунски поради бугарофилство и вршење политички притисок

Движењето Млади за Македонија најостро ja осудува изјавата на потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски, кој во своето гостување на „Тема

Read more

Црвена Младина: Уште едно предизборно верување неисполнето од градоначалникот на Аеродром Тимчо Муцунски

Реакција на Црвена Младина – Аеродром Поминаа повеќе од 100 дена од почетокот на мандатот на градоначалникот Муцунски, а сѐ

Read more

Црвена Младина ги повикува сите млади од Општина Карпош на неформална дружба

Утре во 18 часот Црвена Младина ги повикува сите млади од Општина Карпош на неформална дружба на ул.Московска бр 7,

Read more

Апасиев: Системот е гнил но може да се ресетира, само е потребно прав човек на право место

Во интервјуто на Инстаграм поткастот на др. Горан Трајковски, Димитар Апасиев зборуваше за актуелната политичка состојба во државата, борбата на Левица

Read more

Младите на Штука: Утре мора да биде одземена концесијата на Еуромакс

Соопштение на иницијативата „Младите на Штука-Иловица против рудникот”. Почитувани, утре е денот кој го чекаме за одлука, доста ни беа

Read more