Мик Волас: Ни требаат луѓе како Билјана Ванковска кои ќе работат за мир и ќе се спротивстават на милитаризацијата!

Следи неговата поддршка за професорката Билјана Ванковска за Претседател на Република #Македонија: – „Јас сум Мик Волас, Пратеник во Европскиот

Read more

(Видео) Левица: Интервју со Клер Дејли и Мик Волас

Интервју на европратениците Клер Дејли и Мик Волас од Република Ирска со портпаролот на , Амар Мециновиќ, за време на посетата на

Read more

Левица: Македонија има пријатели на европскиот пат кои го почитуваат нејзиното национално достоиство

Соопштение на политичката партија Левица Никој нема право да ви наметнува уставни измени, поткусурува со вашите идентитетски вредности, ниту пак

Read more

Хаос во Парламентот на ЕУ – Европратеник обвинет за „лажни вести“ поради обелоденување на скандал поврзан со Сирија

Организацијата за забрана на хемиското оружје (OPCW) играше важна улога во војната во Сирија, поради обвинувањата против Претседателот Асад дека

Read more