Апасиев: Македонската платформа е единствениот спас од опасноста од федерализацијата на државата

Дека мотивацијата по првиот круг од претседателските избори е зголемена, во интервју за ,,ТВ Стар” потврди Претседателот на Левица и

Read more

(Видео) Јанчев: Нема компромис со државните национални интереси

Носителот на кандидатската листа за пратеници од ИЕ4, Сашко Јанчев во своето гостување во емисијата Инфо Компас истакна дека Левица

Read more

(Видео) Апасиев: Народот треба да знае дека само нашата платформа е македонска

Ние градиме структура шест години наназад и не сме балон кој што ќе изгори после еден изборен циклус! Ние сме

Read more

Левица со Македонска платформа – Каква ќе одбере ДПМНЕ во конкуренција со Тиранската и Софиската?

Ја објавуваме јавната понуда на Левица за потпишување Македонска платформа во ПЕТ ТОЧКИ од страна на сите промакедонски политички партии,

Read more