Левица: Ново велепредавство на повидок

Реакција на Политичката партија Левица Денешната фарса, наречена ‘лидерска средба’, конечно ги обелодени испреплетените интереси на лажната опозиција и предавничката

Read more

Средба за договарање на уставни промени

Фејсбук статус на Саше Јанчев – член на ЦК на Политичката Партија Левица и советник во Општина Гевгелија Лидерска средба

Read more

Апасиев нема да присуствува на лидерската средба: Ние сме тврд орев!

Лидерот на Политичката партија Левица, Димитар Апасиев, изјави дека нема да присуствува на лидерската средба во понеделник: Со нас не

Read more

Дали претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Мицковски спремен е да прифати попис по постоечкиот закон но со имунизирани попишувачи?

Христијан Мицковски вчера гостуваше на вестите на ТВ Сител, каде меѓу другото, прашан дали ќе го бојкотира пописот, тој одговори

Read more

Левица: СЈО се претвори во политички бордел на актуелната власт и меѓународната заедница

Од партијата Левица реагираат на последните случувања во врска со лидерската средба, на која требаше да биде донесено решение за

Read more